Dünyanın gelişen teknolojileri canlı yaşam sağlığının kalitesini arttırma bazlı ilerlerken bunauyum sağlamak ve bu dinamik içerisinde rol almak ne istediğinin bilincinde olan bir kitlenin elindedir. Türkiye’de yeni açılmış bölümler olan biyomühendislik, biyomedikal mühendisliği ile doku mühendisliği, moleküler biyoloji ve genetik gibi birçok lisans programının gelişmesinde yurtdışı standartları yakalanmaya çalışılmaktadır.

Üniversitelerimizde öğrenim gören bu geniş kitleyi çalışma alanları hakkında bilinçlendirmek; multidisipliner yapılarına uygun olarak çeşitli faaliyet alanlarından yetkili ve bilgili kişi, kurum ve kuruluşlar ile buluşturarak kafalarındaki soru işaretlerini bir nebze de olsa gidermek amacıyla Engineering in Medicine & Biology Society Chapter öncülüğünde BioForm etkinliklerini yapmaktayız.

Bu etkinlikler ile farklı disiplinlerdeki bilim adamlarını, mühendisleri ve hekimleri biraraya getirmiş, ilaç, medikal, genetik, tıp, biyoinformatik ve daha birçok alandaki en son teknolojik gelişmeler ve mühendislik çalışmaları katılımcıların bilgisine sunmuştuk.

2017-2018 yılı içerisinde ise yine komite olarak hep birlikte biyoteknoloji, ilaç, biyomedikal, tıp, biyoinformatik ve genetik gibi çeşitli konseptlerde panelleri BioForm V Etkinliği adı altında gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Sizleri de organizasyon komitemize ve etkinliklerimize bekliyoruz.

Etkinliklerle ilgili gelişmeler ve güncel sağlık ve mühendislik alanındaki çalışmalar için facebook ve twitter sayfalarımızdan takipte kalın.