Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü olarak günümüz bilim ve teknolojisinin sürekli güncel konularını takip etmekte, yapmakta olduğumuz çalışma ve uygulamalarla bunları öğrencilerle bir araya getirmekteyiz. IEEE'nin genel oluşumuna bakılınca ''IEEE Circuits and Systems Society (CAS)'' bu tür çalışma ve uygulamalardan birisi olarak kendisinden söz ettirmektedir. Circuits and Systems; elektronik, elektrik, robotik, yazılım, mekatronik, otomasyon sektörlerindeki gelişmelere bağlı olarak çeşitli projelere imza atmayı hedefleyen, teoriyi pratiğe uygulama becerisiyle IEEE'nin önemli topluluklarından birisidir. Bu alanda çalışan mühendisler arasında köprü kurma, ortak bir iletişim ve bilgi alışverişi platformu oluşturma görevi üstlenmiştir. IEEE YTÜ Circuits and Systems Society olarak biz de, bu oluşumun üniversite öğrenci koluyuz. Amacımız; bu alanlara ilgili olan öğrencileri bir araya getirmek, sene boyunca hep birlikte, fikir alışverişi ve bilgi aktarımı eşliğinde proje yapmak ve çalışmalarda bulunmaktır.

Öncelikle hedef kitlemiz bu işe meraklı öğrenciler olduğu için, bölüm veya fakülteye bakmaksızın, elektronik, robotik ve programlama hakkında önceden teknik bilgisi olan olmayan herkesi çekinmeden komitemize bekliyoruz. Proje bazında problem çözmeye ve çeşitli ihtiyaçlara yönelik ekip çalışmalarımız olacağı gibi sene boyunca robotiğin, elektroniğin ve programlamanın en başından başlanacak eğitimlerimiz de gerçekleşecektir.

Bu eğitimlerin amacı meraklı öğrencileri komitemizin oluşturmuş olduğu bilgi alışverişi platformuna dahil etmek ve bu sayede bilgileri ezberlemek yerine deneyimleyerek ve paylaşarak elde etmesidir.

Yeni dönemimizdeki CAS topluluğuna hepinizi bekliyoruz.