RLC Günleri 2005 yılında “Elektronik Günleri” adı altında “Sadece Derse Girerek Mühendis Olunmaz!” sloganı ile yola çıkmış ve zamanla yeni konular yeni fikirler bakış açısı adı altında elektrik,elektronik,otomasyon,aydınlatma ve bilişim alanlarını da bünyesi içine almıştır.

Geçtiğimiz on bir yıl boyunca kendini her zaman yenileyen ve profesyonelleşen RLC Günleri,Türkiye’de öğrenci, akademisyen ve firma işbirliğine önem veren güçlü bir köprü görevi görmesi sebebi ile “Sektörün En Bilinen Öğrenci Etkinliği” olmuştur.

Bu yıl IEEE YTÜ tarafından on ikincisi düzenlenecek olan RLC Günleri’nin amacı;öğrencilerin profesyonel iş hayatına girmeden önce buralarda tecrübe edinmiş kişilerle öğrencileri farklı platformlarda buluşturarak akıllarındaki soru işaretlerini gidermek ve ilerleyen senelerde daha emin adımlarla yürümelerini sağlamaktır.

RLC Günleri,üç gün boyunca süren etkinlikte öğrencilerin en iyi şekilde verim alabilmelerini hedeflemektedir. Bunun için etkinliğin çatısı altında şunlar gerçekleştirilecektir:

OTURUMLAR: Konferans salonumuzda üç gün boyunca farklı şirketleri farklı konularla alanlarında uzmanlaşmış kişileri dinleyip merak ettiğiniz soruları sorabilecekler.

PANELLER: Birçok firmanın,derneğin temsilcisinin aynı anda biraraya gelmesi ile sektörle ilgili farklı bakış açılarını dinleyebilecek,devamında soru-cevap şeklinde aklınızdakileri sorabileceksiniz.

PARALEL EĞİTİMLER: Şirketler tarafından kayıt yaptıran öğrenciler alınıp laboratuvarlarımızda firmanın mühendisleri tarafından teknik eğitimler verilecektir.

WORKSHOP: Firmalar CV toplamaktadır aynı zamanda kısa eğitimler eşliğinde firmalar hakkında bilgi verilmektedir.

STANDLAR: Konferans salonumuzun çevresine sektörün önde gelenleri standlarını açmakta,öğrenciler hem sorularına yanıt bulmakta hem de staj yapmak istedikleri firmalara CV bırakabilmektedirler.

RLC Günleri ile; ABB, AE ARMA ELEKTROPANÇ, ALSTOM, AMPER, ANEL GRUP, ARÇELİK, BORUSAN, BSH, EAE, EATON, ELEKTRA, EMERSON, FESTO, KEBAN MÜHENDİSLİK, MERCEDES-BENZ, OBO-BETTERMANN, PELSAN, PHILIPS, PHOENIX CONTACT, SCHNEIDER ELECTRIC, SIEMENS, SCHREDER, TOFAŞ, UNIDO ICHET, ULAŞIM A.Ş, VESTEL, VİKO gibi sektörün önde gelen firmaları etkinliğimizin dinamik yapısı içerisinde yerlerini almaktadır.Ayrıca ENOSAD, ETMD, TESİD, YILKODER gibi önemli dernekler ve uluslararası düzeyde başarılı projelerde ismini duyurmuş akademisyenler de katılımcı olarak destek vermektedir.

Organizasyon yalnızca teknik konuların işlenmesi ile sınırlı kalmıyor.Sizlerle biraraya gelip söyleşi havasında fikir alışverişinde bulunacak,sorularınızı yanıtlayacak sürpriz isimler de bizimle birlikte olacak.Daha önce Yiğit Özgür,Engin Günaydın,Hakan Yılmaz gibi isimleri ağırladığımız bu söyleşileri ve sektörün en bilinenlerinin olduğu oturumları,panelleri,eğitimleri ve dolu dulu geçen standları kaçırmamanızı,geleceğinizi şekillendirirken çizdiğiniz bu yolda sizin de RLC Günleri’nde bulunmanızı çok istiyoruz.Gün sonunda sektörde geçerliliği olan sertifikalarınız da sizleri bekliyor olacak.Biliyoruz ki geleceğe bir adım daha yaklaşırken yönümüzü doğru çizmek en büyük hedefimiz.Mesleğe geçiş kısmı da bunun en önemli noktalarından biridir. Bu aşamada”Amatör Ruhla Yapılan Profesyonel İşler”sloganı ile ortaya çıkan etkinliğimiz de bizi daha öğrencilik hayatımızda sektörle tanıştırıyor,Şubat 2016’ya doğru giden bu yolda pusula 12.RLC Günlerini gösteriyor.Sizleri de YTÜ/Elektrik-Elektronik Fakültesi Konferans Salonu’nda bekliyor olacağız.

Etkinlikle ilgili gelişmeleri Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebilirsiniz.